Nejčastěji kladené otázky

 

Kde se tály vyrábí?

Tály vyrábíme ve 100% české malé spřízněné slévárně do našich modelů. Bližší informace o slévárně nepodáváme s ohledem na udržení know-how a hrozby nekalé konkurence. Tvrzení garantujeme.

 

Z jakého materiálu jsou tály vyrobeny?

Česká litina je vyrobena z kvalitní železné rudy. Abychom nepomlouvali konkrétní firmy a značkové zboží uvádíme pouze to, že tály nejsou vyrobeny ze šrotu, s omezenou životností a pochybnou kvalitou jako většina zahraničních i značkových výrobků.

 

Proč tály nemají povrchovou úpravu? Smalt, teflon apod.

V prvopočátku bylo v plánu tál smaltovat. Ovšem v konečném důsledku nebyl důvod pro smalt, narazili jsme na podstatné protipóly. Povrchová úprava se opotřebovává PROTI surová litina častým používáním zlepšuje své vlastnosti. Žádná z oslovených firem nám nechtěla garantovat, že povrchové úpravy při zahřátí nad 250 °C nebudou zdravotně nezávadné PROTI naše tály jsou zdravotně nezávadné. Čištění tálu s jakoukoliv povrchovou úpravou je zdlouhavé a pracné PROTI litinový tál bez povrchové úpravy vyčistíte klasickým drátěným kartáčem snadno a rychle.

Teflon, PTFE je jedovaté.

 

Proč není možný osobní odběr na vaši adrese s platbou v hotovosti?

Od 1.3.2017 platí ze zákona EET pokladny pro příjem hotovosti.
Nemáme kamennou prodejnu, proto nemáme ani EET pokladnu. Veškeré příchozí platby lze u nás provést pouze bezhotovostně-bankovním převodem.
Případně můžete zasílat finanční hotovost poštovní poukázkou (složenkou) typu A na náš bankovní účet.